środa, 5 czerwca 2013

Hollywood w cytatach
"Kręcenie filmów to przedsięwzięcie wokół którego kręci się przez długi czas bardzo wielu ludzi nie robiąc absolutnie nic" - Francis Scott Fitzgerald (który pisał nie tylko powieści, ale i scenariusze filmowe)

~

"Nie jestem małą dziewczynką z małego miasteczka, która przejechała do dużego miasta by zrobić karierę. Jestem dużą dziewczynką z dużego miasta (Nowy Jork), która już dawno zrobiła karierę i która przyjechała do waszego małego miasteczka (Hollywood), bo miała taki kaprys" - Mae West

~

"W Hollywood bardziej niż cnota dziewczyny liczy się jej fryzura" - Marilyn Monroe

"Hollywood to miejsce, gdzie płacą ci tysiąc dolarów za pocałunek, a pięćdziesiąt centów za duszę" - Marilyn Monroe, jak widać nie tylko złotowłosa, ale i złotousta.

~

"Mówią, że w Hollywood zawsze należy wybaczać swoim wrogom - nigdy nie wiesz kiedy będziesz musiał z nimi pracować" - Lana Turner
~

"W Hollywood panny młode zachowują bukiety, a rzucają mężów" - Groucho Marx

~

"W Hollywood myślą, że jesteś stuknięty jeśli nie masz psychoanalityka" - Johnny Carson (aktor)

~

"Był czas, gdy aktorki chciały zostać gwiazdami; teraz mamy coraz więcej gwiazd, które chciałyby zostać aktorkami" - Laurence Olivier
~

"Większość z tych, którzy osiągnęli sukces w Hollywood odniosło z kolei porażkę jako ludzie" - Marlon Brando
~

"Ludzie wyruszają do kina na filmy zamiast sami się ruszać. Hollywoodzcy bohaterowie mają zapewnić wszelką przygodę dla wszystkich w Ameryce, podczas gdy sami Amerykanie siedzą tylko w ciemnych pokojach i oglądają ich" - Tennessee Williams


*** 

Ostatnio więcej czytam o starym kinie niż go oglądam. Niemniej jednak przedwczoraj dowiedziałam się w końcu co przydarzyło się Baby Jane. Obecnie mam przyjemność czytać książkę Stanisława Janickiego pt. "Odeon. Felietony filmowe". Mam nadzieję, że wkrótce podzielę się wrażeniami z tej ciekawej lektury. Przy okazji inna publikacja warta uwagi i oferująca interesujące spojrzenie na Fabrykę Snów nosi tytuł "Pollywood. Jak zbudowaliśmy Hollywood" Andrzeja Krakowskiego (wyd. PWN, 2012 r.).

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe rzeczy czytasz, czekam na recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej trafne są chyba cytaty Marilyn Monroe i Laurence'a Oliviera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie cytaty. I lubię czytać o starym Hollywood.
  "Był czas, gdy aktorki chciały zostać gwiazdami; teraz mamy coraz więcej gwiazd, które chciałyby zostać aktorkami" - Laurence Olivier - myśl ciągle aktualna i jedna z moich ulubionych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za polecenie literatury. Bardzo lubię czytać o kinie, ale to trochę jak błądzenie we mgle, bo łatwo trafić na coś kiepskiego. Dziękuję i już przeszukuję bibliotekę :)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie uwagi, spostrzeżenia, sugestie czy rekomendacje są mile widziane. Wszystkie zawsze czytam, choć nie zawsze odpisuje. Jeśli komuś faktycznie zależy na kontakcie ze mną to najlepszym sposobem będzie droga mailowa.

podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...