czwartek, 18 kwietnia 2013

Plakat Festiwalu w Cannes 2013

Tak się złożyło, że tegoroczny plakat festiwalu w Cannes będzie ozdabiać zdjęcie przeuroczej pary aktorów. Nie tylko dobrze wyglądali na ekranie, ale także w życiu dobrze razem się czuli i tworzyli zgraną parę. Małżeństwem byli 50 lat. Przy czym on powalał urodą, a ona talentem aktorskim. Poznajecie ?
To oczywiście Joanne Woodward & Paul Newman. Powyższy kadr pochodzi z filmu "Nowy rodzaj miłości" z 1963 roku. Jak przyznają organizatorzy festiwalu taki wybór został podyktowany chęcią złożenia hołdu Paulowi Newmanowi oraz zaznaczenia jego nieustannego podziwu w kierunku Joanne, żony a zarazem ulubionej partnerki filmowej. 


A w tamtym roku, na oficjalnym plakacie festiwalu zagościła także gwiazda bliska mojemu sercu. Marilyn Monroe. 65-ta edycja konkursu w Cannes i 50-ta rocznica śmierci Marilyn.

fot. Otto L. Bettmann

3 komentarze:

 1. Uwielbiam tę parę na ekranie i w życiu, plakat jest przecudny i cóż, nie pogardziłabym takim na swojej ścianie :) Cieszę się, że mam jeszcze tyle nieobejrzanych filmów z tymi aktorami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no fakt na ścianie to by było coś... a ja się cieszę, że już sporo mam filmów obejrzanych [przynajmniej z Paulem]

   Usuń
 2. Jestem zachwycona zdjęciem z plakatu! pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie uwagi, spostrzeżenia, sugestie czy rekomendacje są mile widziane. Wszystkie zawsze czytam, choć nie zawsze odpisuje. Jeśli komuś faktycznie zależy na kontakcie ze mną to najlepszym sposobem będzie droga mailowa.

podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...