poniedziałek, 18 lipca 2011

Księgarnia Moich Marzeń


Księgarnia Moich Marzeń nazywa się STRAND, mieści się w Nowym Jorku na 4tej Alei i dumnie reklamuje się hasłem „18 mil (półek) nowych, używanych i rzadkich książek”.  Strand to rodzinny interes – z pokolenie na pokolenie przekazywany szacunek do książek ( i świetny biznes!). Działa od 1927 roku i aktualnie liczy w swoich zbiorach 2,5 miliona książek! Możesz tu kupić książkę za 3 dolary i równie dobrze za 1 000$ (jeśli gustujesz w unikatach i masz portfel pełen „bucksów”). Ta niezwykła księgarnia ma w swojej ofercie także książki z podpisami ich autorów.  Poza tym znajdziesz tam również płyty i wszelakie gadżety tej marki. Strand Bookstore to już nie tylko sklep - z czasem stał się miejscem kultowym. Jeśli zawitasz do NY koniecznie uwiecznij się na fotografii  w Strandzie pośród tych uginających się pod ciężarem książek, opasłych półek!

Czy to niewspaniałe miejsce do zaszycia się na parę godzin ?
Empik może się schować :> Strand rządzi! 

PS. Zastanawiam się, czy jeden z odcinków „Seksu w wielkim mieście” (w którym Charlotte była strasznie zawstydzona, że miała kupić dla siebie książkę o rozwoju osobistym) nie był kręcony właśnie tam. Choć na dobrą sprawę w NY są tysiące księgarni…

Strona internetowa: Strand Bookstore

6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam nigdy o tej księgarni. Wspaniałe miejsce! Szkoda, że w Polsce nie ma takiego sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczopląsu bym tam chyba dostała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ann nominuję Cię do One Lovely Blog Award! Szczegóły u mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tydzień bym stąd nie wyszła! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co za miejsce! Spokojnie mogłabym tam pojechać na wakacje:)
  Szkoda, że to tak daleko i że u nas nie ma takiej księgarni

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nigdy nie wyleczę się z bibliofilii :)
  Jeżeli kiedyś będę w NY to na pewno tam zajdę.

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie uwagi, spostrzeżenia, sugestie czy rekomendacje są mile widziane. Wszystkie zawsze czytam, choć nie zawsze odpisuje. Jeśli komuś faktycznie zależy na kontakcie ze mną to najlepszym sposobem będzie droga mailowa.

podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...