niedziela, 1 czerwca 2014

Kwiat jednej nocy

[źródło zdjęcia]
1 czerwca 1926 roku w Los Angeles na świat przyszła Norma Jean Mortenson, która zapisała się w popkulturze i zbiorowej wyobraźni jako Marilyn Monroe. Choć od tego momentu minęło już prawie 90 lat to nadal trudno o niej zapomnieć. To prawdziwy fenomen. Jednak dziś bardzo subtelna i zmysłowa odsłona jej osoby. Już jakiś czas temu Marilyn doczekała się róży na swoją cześć. Naprawdę jestem zdumiona urodą tego kwiatu. Czy nie jest równie piękny jak jego imienniczka? Róża wielokwiatowa, herbaciana o morelowym kolorze nosi imię Marilyn Monroe i została stworzona specjalnie by uczcić jej pamięć.

Być może to nic wielkiego, bo teraz niemal każda gwiazda większego lub mniejszego formatu może dorobić się podobnego przywileju, ale nie każdy może pochwalić się tak pięknie wyhodowanym i starannie wybranym okazem jak w przypadku Marilyn. Podobno to jedna z ładniejszych odmian stworzonych z myślą o sławach. Myślę, że fani uznają to za trafny wybór, bo kwiat wdziękiem i delikatnością nie odbiega zbyt wiele od samej Marilyn.

[źródło zdjęcia]

fot. Cecil Beaton, 1956

fot. Cecil Beaton, 1956

[źródło zdjęcia]

6 komentarzy:

 1. Róża piękna. Tak zmysłowa jak Marylin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też tak myślę! Strzał w 10-kę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny kwiat. A Marilyn piękna legenda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marylin jest legendą - bo nadal nie wiadomo ile w historiach o niej jest prawdy, a ile kłamstwa.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie uwagi, spostrzeżenia, sugestie czy rekomendacje są mile widziane. Wszystkie zawsze czytam, choć nie zawsze odpisuje. Jeśli komuś faktycznie zależy na kontakcie ze mną to najlepszym sposobem będzie droga mailowa.

podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...